GRY            BAJKI            KSIĄŻECZKIwiersz.pdf

memo-zwierzeta.pdf

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole

https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,baba-jaga-u-dentysty,35410

Baba Jaga u dentysty. Czy pamiętaliście o umyciu ząbków? To bardzo ważne, by je myć rano i wieczorem. Pójdziemy do dentysty, czyli lekarza, który leczy zęby. Potem - bajka o Babie Jadze.

Domowe Przedszkole
Wiosenne nowalijki. Dzieci odwiedzają ogródek w poszukiwaniu wiosennych nowalijek.
Dlaczego warzywa są takie smaczne i zdrowe.


https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,wiosenne-nowalijki,47787 Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

Okiem owada. Jakie znacie owady? Umiecie bawić się w stonogę? Razem
z Hałabałą obejrzymy opowiastkę o tym, jak biedronka pogubiła kropki, wspólnie zabawimy się
w biedronkowym tańcu.


Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole. 

Kozły, koziołki. Czy wszystkie koziołki są psotne? Poznamy historię koziołków na poznańskim rynku. Nauczymy się piosenki o koziołkach, a także odwiedzimy gospodarstwo, w którym hodowane są kozy. Zapraszam!


Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole. 

Pawie pióro. Czy widzieliście kiedyś pawie? Podziwialiście jego rozłożony ogon, a w nim piękne pióra? Posłuchacie opowiadania o Bartku i pawim piórze. Będziecie mieli okazję nauczyć się kroku krakowiaka, a także jak zrobić sobie wachlarz. Zapraszam!


Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole. 

Świąteczne życzenia. Samodzielnie wykonamy kartki z życzeniami świątecznymi, dowiemy się co dzieje się z nimi po wrzuceniu do skrzynki pocztowej, poznamy pracę pocztowca i listonosza, a także poznamy wielkanocne pisanki z całego świata.


Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole. 

Krawiec niteczka. Lubicie przebieranki? Chcecie zostać projektantami mody? Odwiedzimy małą pracownię krawiecką, a także wielką fabrykę produkującą ubrania dla dzieci. Dowiemy się również jakie stroje pasują na różne okazje.

 


prev next
play

Pchła szachrajka. Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk to propozycja nie tylko dla dzieci. Usiądźcie wspólnie przed ekranem i delektujcie się sztuką. Polecam!


https://teatrtv.vod.tvp.pl/40016810/pchla-szachrajka

 

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

Gburek. Co robią ptaki gdy kończy się zima? Jak ciężko pracują pszczoły? Poznacie także historię Gburka i jego przemiany. Spotkacie się również z panem policjantem i porozmawiacie o tym, jakie zachowania są bezpieczne,
 a jakie nie.

 
prev next
play
 

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole

Co mówią znaki?

Czy zebry mieszkają tylko w ZOO? Jak prawidłowo poruszać się po ulicach?
Do czego służy sygnalizacja świetlna? Gdzie można jeździć na rowerze?
Razem z Hałabałą poznamy również symbolikę różnych znaków.
 Zapraszam do oglądania!


Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

Odwiedziny u króla. Tym razem odwiedzimy pałac królewski w warszawskich Łazienkach. Poznamy jego historię, dowiemy się czy naprawdę mieszkał w nim król? Nauczymy się tańczyć królewskiego poloneza oraz zbudujemy własny zamek. Miłej zabawy!

 Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

Kolorowa piłka. Jakie znacie piłki? Co można z nimi wyprawiać? A jak zrobić
z gazety swoją własną piłeczkę? Z filmu dowiecie się również jakie piłki wykorzystują różne dyscypliny sportowe. Zapraszamy!


 

Artyści dla dzieci- wierszyk

 
 

„Stacja Pogoda” - kalendarz pogody

Obserwujcie codziennie pogodę.
Stację powieście w wybranym miejscu w domu.
Codziennie rano wybierzcie jeden z ekranów i przyczepcie go na telewizorze.


Miłej zabawy 

 
PDF StacjaPogoda.pdf
 

Inżynier pająk. Co to jest babie lato, jakie pająki żyją na świecie, jak z włóczki zrobić pajęczą sieć do zabawy i wiele innych pajęczych zabaw czeka Was w tym odcinku.

Zgadnij kto to.pdf
Zasady. Zgadnij kto to.pdf
 
 
Kompot Owocowy.pdf
Zasady. Kompot owocowy.pdf
 


Po co ludziom są potrzebne okulary? Kto to jest okulista, a czym zajmuje się optyk? Sprawdzimy czy dobry wzrok jest nam potrzebny i do czego.


Dzwonki i dzwoneczki. Posłuchacie bajki o księżniczce, która nie miała marzeń, poznacie różne rodzaje dzwonków, odwiedzicie pracownię ludwisarską oraz będziecie świadkami, jak powstają gliniane dzwonki.

 

SUDOKU dla młodszych przedszkolaków

Sudoku to gra logiczna, która rozwija myślenie, koncentrację i spostrzegawczość. Dziecko uzupełnia diagram wyciętymi obrazki (znajdującymi się pod  spodem diagramu) lub samodzielnie dorysowuje pasujące elementy. Każdą łamigłówkę trzeba rozwiązać w taki sposób, żeby obrazki pojawiły się tylko jeden raz w każdej kolumnie, w każdym rzędzie oraz wyodrębnionym polu. Powodzenie !

Sudoku 1.pdf
Sudoku 2.pdf
Sudoku 3.pdf
Sudoku 4.pdf
Sudoku 5.pdf
Sudoku 6.pdf
Sudoku 7.pdf
Sudoku 8.pdf
Sudoku 9.pdf
Sudoku 10.pdf
Sudoku 11.pdf
Sudoku 12.pdf
Sudoku 13.pdf
Sudoku 14.pdf
Sudoku15.pdf
Sudoku16.pdf
 

SUDOKU dla starszych przedszkolaków

Sudoku to gra logiczna, która polega na uzupełnieniu pustych pól takimi cyframi aby w każdej kolumnie, w każdym wierszu i w każdym kwadracie (3x3 kratki), wyróżnionym grubymi krawędziami, znalazły się wszystkie cyfry od 1 do 9. Powodzenia !

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

W krainie guzików. W tym odcinku domowego przedszkola wraz z krasnalem Hałabałą będziemy rozwiązywać zagadkę zaginionego, zaczarowanego królewskiego guzika, odwiedzimy muzeum guzików, poznamy znaczenie przysłowia „Czego Jaś się nie nauczył…”

 
 

Wykonaj zadanie z wylosowanej karty

 

Określanie położenia wg współrzędnych

Karty do ćwiczenia orientacji na kartce papieru - współrzędne.
Karty można włożyć w koszulki na dokumenty i wielokrotnie wykorzystywać, pisząc po nich markerami suchościeralnymi. Są dwie wersje- dla młodszych i starszych dzieci.

 Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole 

Nasza ziemia. Czy ziemia jest gorącą skorupą? Czy się obraca? Kto to jest geolog? Co możemy zobaczyć w muzeum Ziemi? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym odcinku domowego przedszkola.

 

 

 Nowe życie starych bajek

Poproszę kilo soku. Jak wyglądały sklepy kiedyś, czym płacono i handlowano, co można kupić na sztuki,
a co na kilogramy czyli bawimy się w sklep.

 


Gotowe gry planszowe do wydruku
Wzory gier planszowych do wydruku i opracowania z dzieckiem. Są wśród nich takie, w które grają dzieci w naszym przedszkolu i takie, do których rodzic i dziecko ustalają reguły, wymyślają pułapki, przeszkody   i premie .

 

Nowe życie starych bajek 

Hej Hałabałowe przedszkolaki!
Wasi Rodzice pamiętają bajki wyświetlane na ścianie z projektora Ania. Proponuję Wam oglądanie bajek, w których postacie się nie ruszają, uruchomić je może tylko Wasza wyobraźnia.
Na początek „Przygoda Krasnala Hałabały”.


 
 
 

W marcu jak w garncu! 

Co będzie potrzebne? 
- najlepiej duży garnek,
 - chochla lub łyżka,
- wydrukowana gra.

Jak grać?
Dziecko losuje kartę i dodaje do garnka tyle danych symboli ile pokazuje cyfra obok każdego z nich. Miesza w garnku chochlą i powtarza: "Jam jest marzec, chochlą wiosłuję i pogodę na dziś gotuję!" . Kiedy pogoda została już ugotowana, podaje chochlę dalej. Dodatkowe zadania: - wymienić jakich symboli pogodowych było najwięcej, a jakich najmniej.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.