GRY            BAJKI            KSIĄŻECZKI

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole

Odwiedziny u króla. Tym razem odwiedzimy pałac królewski w warszawskich Łazienkach. Poznamy jego historię, dowiemy się czy naprawdę mieszkał w nim król? Nauczymy się tańczyć królewskiego poloneza oraz zbudujemy własny zamek. Miłej zabawy!

Kolorowa piłka. Jakie znacie piłki? Co można z nimi wyprawiać? A jak zrobić
z gazety swoją własną piłeczkę? Z filmu dowiecie się również jakie piłki wykorzystują różne dyscypliny sportowe. Zapraszamy!

Artyści dla dzieci- wierszyk

„Stacja Pogoda” - kalendarz pogody

Obserwujcie codziennie pogodę.
Stację powieście w wybranym miejscu w domu.
Codziennie rano wybierzcie jeden z ekranów i przyczepcie go na telewizorze.

Miłej zabawy

PDF StacjaPogoda.pdf

Inżynier pająk. Co to jest babie lato, jakie pająki żyją na świecie, jak z włóczki zrobić pajęczą sieć do zabawy i wiele innych pajęczych zabaw czeka Was w tym odcinku.

Zgadnij kto to.pdf
Zasady. Zgadnij kto to.pdf

Kompot Owocowy.pdf
Zasady. Kompot owocowy.pdf

Po co ludziom są potrzebne okulary? Kto to jest okulista, a czym zajmuje się optyk? Sprawdzimy czy dobry wzrok jest nam potrzebny i do czego.

Dzwonki i dzwoneczki. Posłuchacie bajki o księżniczce, która nie miała marzeń, poznacie różne rodzaje dzwonków, odwiedzicie pracownię ludwisarską oraz będziecie świadkami, jak powstają gliniane dzwonki.

SUDOKU dla młodszych przedszkolaków

Sudoku to gra logiczna, która rozwija myślenie, koncentrację i spostrzegawczość. Dziecko uzupełnia diagram wyciętymi obrazki (znajdującymi się pod  spodem diagramu) lub samodzielnie dorysowuje pasujące elementy. Każdą łamigłówkę trzeba rozwiązać w taki sposób, żeby obrazki pojawiły się tylko jeden raz w każdej kolumnie, w każdym rzędzie oraz wyodrębnionym polu. Powodzenie !

Sudoku 1.pdf
Sudoku 2.pdf
Sudoku 3.pdf
Sudoku 4.pdf
Sudoku 5.pdf
Sudoku 6.pdf
Sudoku 7.pdf
Sudoku 8.pdf
Sudoku 9.pdf
Sudoku 10.pdf
Sudoku 11.pdf
Sudoku 12.pdf
Sudoku 13.pdf
Sudoku 14.pdf
Sudoku15.pdf
Sudoku16.pdf

SUDOKU dla starszych przedszkolaków

Sudoku to gra logiczna, która polega na uzupełnieniu pustych pól takimi cyframi aby w każdej kolumnie, w każdym wierszu i w każdym kwadracie (3x3 kratki), wyróżnionym grubymi krawędziami, znalazły się wszystkie cyfry od 1 do 9. Powodzenia !

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole

W krainie guzików. W tym odcinku domowego przedszkola wraz z krasnalem Hałabałą będziemy rozwiązywać zagadkę zaginionego, zaczarowanego królewskiego guzika, odwiedzimy muzeum guzików, poznamy znaczenie przysłowia „Czego Jaś się nie nauczył…”

Wykonaj zadanie z wylosowanej karty

Określanie położenia wg współrzędnych

Karty do ćwiczenia orientacji na kartce papieru - współrzędne.
Karty można włożyć w koszulki na dokumenty i wielokrotnie wykorzystywać, pisząc po nich markerami suchościeralnymi. Są dwie wersje- dla młodszych i starszych dzieci.

Razem z Hałabałą odwiedzamy Domowe Przedszkole

Nasza ziemia. Czy ziemia jest gorącą skorupą? Czy się obraca? Kto to jest geolog? Co możemy zobaczyć w muzeum Ziemi? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym odcinku domowego przedszkola.

Nowe życie starych bajek

Poproszę kilo soku. Jak wyglądały sklepy kiedyś, czym płacono i handlowano, co można kupić na sztuki,
a co na kilogramy czyli bawimy się w sklep.

Gotowe gry planszowe do wydruku
Wzory gier planszowych do wydruku i opracowania z dzieckiem. Są wśród nich takie, w które grają dzieci w naszym przedszkolu i takie, do których rodzic i dziecko ustalają reguły, wymyślają pułapki, przeszkody   i premie .

Nowe życie starych bajek

Hej Hałabałowe przedszkolaki!
Wasi Rodzice pamiętają bajki wyświetlane na ścianie z projektora Ania. Proponuję Wam oglądanie bajek, w których postacie się nie ruszają, uruchomić je może tylko Wasza wyobraźnia.
Na początek „Przygoda Krasnala Hałabały”.

W marcu jak w garncu!

Co będzie potrzebne?
- najlepiej duży garnek,
 - chochla lub łyżka,
- wydrukowana gra.

Jak grać?
Dziecko losuje kartę i dodaje do garnka tyle danych symboli ile pokazuje cyfra obok każdego z nich. Miesza w garnku chochlą i powtarza: "Jam jest marzec, chochlą wiosłuję i pogodę na dziś gotuję!" . Kiedy pogoda została już ugotowana, podaje chochlę dalej. Dodatkowe zadania: - wymienić jakich symboli pogodowych było najwięcej, a jakich najmniej.